Julianne Moore ve Finn Wolfhard, Jesse Eisenberg’in İlk Yönetmenlik Denemesinde Rol Alacak

Julianne Moore ve Finn Wolfhard, Jesse Eisenberg’in İlk Yönetmenlik Denemesinde Rol Alacak

  Nisan 10, 2020

  166 Okunma

Emme Stonde da yapımcılar arasında yer alacak..

Oscar ödüllü Julianne Moore ve Stranger Things dizisinin yıldızlarından Finn Wolfhard, Jesse Eisenberg’in ilk yönetmenlik tecrübesi olan “When You Finish the World” isimli bağımsız filmde anne ve erkek çocuğu rollerini oynayacak. Emma Stone ve nişanlısı Dave McCary ise Moore’la beraber film yapımcılardan biri olacak. CAA Media Finance finansmanı ayarlayacak ve dünya çapında satışları yönetecek.

Eisenberg, bu arada bir uyarlama olan senaryoyu yazıyor fakat filmin konusu, aynı isimi taşıyan ses serisinden biraz değişik olacak. Hikaye, otuz senesi aşkın bir müddette geçen altı bölümlük bir aile dramasını üç kişi üzerinden anlatıyor. Yeni doğan erkek çocuğuyla irtibat kurmayı öğrenen bir baba olan Nathan, hayattaki yerini arayan genç bir üniversite talebesi Rachel ve nereden gelipnereye gittiğini bulmayı ümit eden bir genç olan Ziggy bu karakterleri oluşturuyor.

Eisenberg, Wolfhard ve Kaitlyn Dever ses yapımında üç karakteri seslendirdi ve film sürümünde yeni bir karaktere (Moore) ve erkek çocuğuyla (Wolfhard) olan ilişkisine odaklandı. Eisenberg şu anda bağımsız gerilim filmi Vivarium’un yanı sıra Marcel Marceau biyografik savaş draması Resistance’da rol alıyor. Moore yakında Glorias’ta Gloria Steinem olarak görülecek. Stone ise Disney’in mayıs ayında büyük olasılık dijitalde gösterime sokacağı aksiyon Cruella’da bulunuyor. O ve Eisenberg, Zombieland filmlerinde de birlikte çalışmışlardı.

Wolfhard’a gelince, Stranger Things’in dördüncü sezonunun çekimleriyle meşguldü ama Koronavirüs pandemisi pandemisi Netflix imalatı ertelemeye zorladı. Genç bir Eisenberg’i hatırladan oyuncu, kısa müddet önce Warner Bros. draması The Goldfinch ve Amblin’in korku filmi The Turning’de rol aldı ve gelecek programda yer alan Ghostbusters: Afterlife’ta karşımıza çıkacak.

Yorum Alanı